Duchovně ulítlej punk, či hrubě originální esoterika.
Ezopunk je duchovní cesta i umělecký styl.
Umět si ze svého vyznání udělat legraci, vytvářet rituály na počkání a vnímat svátost v každém okamžiku.
I v nejobyčejnějším kamenu cítit tu sílu zázraku existence reality.

EzoPunk

Toto sousloví vyjadřuje rovnost, spontánnost, schopnost si i ze spirituality udělat legraci, schopnost improvizovat a dělat si své rituály na počkání.

Schopnost být znovu dítětem, které objevuje svět. Schopnost myslet za sebe a nenechat se oblbnout prvním "guru" který Vám prý zaručí duchovní pokrok. Všichni jsme stejně pokročilí, všichni jsme v tomto daném okamžiku stejně osvícení. Jak tvrdil Budha, každý v sobě Budhu již máme, tak proč hledat osvícení pořád venku? Proč hledat další mistry, když jsme již dávno každý mistrem a malým dítětem v jedné osobě. Každý někdy pomůžeme druhému a každý někdy potřebujeme pomoct.

Manifest EzoPunku

1.

Žádný krystal není více osvícený než jiný kámen,

aneb posvátnost lze najít v každé maličkosti. Nerozdáváme rady, pokud si o ně někdo nepožádá.

2.

Věříme v neustálý koloběh věcí a to doslova! Transformace, recyklace starého na nové je základ. Nebojíme se starého a špinavého. Radši opravíme a umejeme nebo přebarvíme či přečalouníme, protože vyrábět pořád nové a naleštěné je prostě už neůprosné!

3.

Příroda není ani krásnější ani posvátnější v Amazonii či Indii více než v ČR. Život je stejně úžasný na celé této kouli zvané země, hranice tvoříme pouze v našich hlavách.

4.

Lidskost je naše náboženství. Je jedno, zda jsi křesťan, buddhista, sikh, rastafarián.. láska a soucit se vším živým v tvém srdci jsou důležitější než přesné termíny svátků a tradic.

5.

Tvoje oblečení není to, co tě učiní spirituálním, na to nehrajeme. Nos si co chceš, nesuďme lidi podle zevnějšku. Důležité je, co dokážeš dělat nezištně pro ostatní a jak se chováš k životnímu prostředí.

6.

Bojovník světla se vyzná v chaosu. Nevěříme v „negativní lidi“ a „pozitivní lidi“, v „pozitivní vibrace“ ani „negativní vibrace“, protože každý z nás je zodpovědný za to, co s sebou do prostoru za pocity a energii přináší a dělá tak v souladu se svým srdcem. Vše totiž je energií a jen my lidé jí dáváme hodnocení negativní nebo pozitivní, vesmír nic takového nezná.

 

7.

Jsme otevřeni všem hudebním stylům, všem subkulturám, chceme mezi nimi stavět mosty, nikoliv je pálit a tvořit další sociální bubliny.  Vzájemný respekt a pochopení je klíčem k úspěchu a propojování.

8.

Klídek a pohoda! Ale ne zas moc. „Když vidíš práci, je tvoje.“ Tzn. Věříme, že je důležité jak pracovat, tak dostatečně odpočívat. A taky nechodit a rozdávat rozkazy kdo má co a jak dělat. V případě sbírání pohozených odpadků kolem pozemku není třeba mít dlouho chmury v hlavě a v duchu nadávat, ale prostě to zvedneme. Prostě pokud nám něco vadí, je to hlavně příležitost k tomu to svými rukami zlepšit.

9.

Společnost, ve které chceme žít je jako mozaika, kterou všichni tvoříme společně, každý je zodpovědný za to, jak se chová, neb si uvědomuje, že to má důsledky pro celou komunitu. Chceme tuto mozaiku pestrou, neboť pestré a harmonické mozaiky jsou ty nejkrásnější

4.4 5 Hlasování
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
8 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Komentáře
Ukázat všechny komentáře
Frantisek Hrdy
Frantisek Hrdy
1 year ago

Bezva to mě oslovuje..

Jituša
Jituša
1 year ago

Krása!

Karin Perry
Karin Perry
1 year ago

Zajímavé počteníčko, souhlasím

Jakub Mertl
11 months ago

Jíťa
Jíťa
9 months ago

taky mě to oslovuje, ráda bych se přidala

Ren
Ren
3 months ago

Moc Vás zdravím. Právě si pročítám stránky. Vypadá to na mladou skupinu +,- 30 let. Hraje roli věk zájemce o akce, nebo určitý program?