Prostory je možné poskytnout jednotlivcům, nebo celým skupinám.

K dispozici pro hosty:
Dvě velké místosti s mezipatry na spaní
Dvě malé místnosti pro 1-2 lidi
Vybavená dílna
Vybavený ateliér
Společenská místnost
*Kuchyň
v létě teepee - příplatek na dřevo
*v případě skupiny z provozních důvodů do ní mají povolen vstup pouze lidé, kteří obstarávají jídlo, ne všichni hosté

SPOLEČENSKÁ MÍSTNOST, 48m²

Místnost se dá uzpůsobit konkrétnímu workshopu či akci. Standartně je s posezením, ale možnost je i matrace a stolky vyndat v případě pohybového workshopu. Do haly vede uzavíratelné okénko z kuchyně, kudy se podává jídlo.

ZAHRADA

Na zahradě se nachází teepee a ohniště, část zahrady je rovná a vhodná k venkovním aktivitám a posezení u ohně a část zahrady je do svahu. Volně se na ní pasou naše kozy, které jsou velmi společenské a mazlivé. Všechny kozy jsou registrovány dle zákona o hospodářských zvířatech, ale bereme je spíš jako domácí mazlíčky než-li jako užitková zvířata. Každá má své jméno.

POKOJE PRO NÁVŠTĚVY

 Místnosti pro hosty jsou dvě, "Žlutý pokoj" a "Modrý pokoj". Obě místnosti mají ke spaní dřevěné patro. Ve "Žlutém pokoji" se vyspí až 5lidí. V "Modrém pokoji" 10lidí. (max 13). V obou místnostech jsou ke spaní nachystány matrace, ale nejsme hotel ani hostel. Počítá se tedy s tím, že si návštěvy dovezou vlastní spacák/přikrývku/polštář dle potřeby. Je pravidlem, že si každá návštěva po sobě místnost uklidí.

ATELIÉR A DÍLNA

Malířský ateliér je prostor sloužící k tvoření stejně jako dílna se dřevem. Spoustu nábytku, poliček a různých jiných vychytávek či oprav si tak děláme sami na domě a zároveň jsou obě tato místa otevřená rukodělným či výtvarným workshopům pro veřejnost.

CENÍK PRO SKUPINY

Cena: 350,- za osobu/ noc, při velkém počtu účastníků platí množstevní sleva. 100,-  až 160,- za jedno jídlo na osobu, cena je dle potřeb a možností skupiny. Za společenskou místnost se platí 1000 korun za den, 2000 za víkend.

 

O nás

Žijeme komunitně v domě v počtu 10 lidí, prostor domu Za břehem je tedy i našim domovem. Spodní patra jsou pro návštevníky a v horních máme soukromé pokoje.

Zabýváme se péčí o duševní zdraví, jsem otevření také lidem s diagnózou duševního onemocnění, kteří nás rádi navštěvují a také zde i bydlí. Inspirací nám byly principy a škola zotavení (recovery).

Spolek Za Břehem je chráněným zaměstnavatelem a zaměstnáváme lidi znevýhodněné a ve složité životní situaci.
Zakládáme si na osobním a přátelském přístupu.

Rádi tvoříme rukama a na domě je mnoho umělců, dům je tak kreativním a nápaditým prostorem.

 

rozdelovac

Doprava

Najdete nás na adrese Strážná 65, v google maps i pod našim názvem.

Pozor, sídlíme v horách, nejbližší město je Lanškroun, nespleťte si nás s jinou Strážnou jak se již někomu stalo   Taky nesídlíme v Zábřehu, i když je taktéž kousek od nás.

Pokud nás chcete navštívit, musíte svou návštěvu předem oznámit.

Dostat se k nám je nejjednoduší vlastním autem nebo autobusem, zastávka Strážná, škola. Případně vlakem do zastávky Tatenice vzdálené asi 10km a následně se nechat svézt, za benzín a čas chceme přispět 200,-.

Pokud se potřebujete nechat svézt na vlakové/autobusové nádraží "z" nebo "do" Lanškrouna - příspěvek je 250,-; Zábřeh 500,-

Spaní

Máme dvě velké místnosti pro hosty, v každé se vyspí 3 - 10 lidí a dvě malé pro 1-2 lidi. Dále máme kolem 10 míst ke spaní v hale v přízemí. Je možné si rezervovat jeden nebo všechny z pokojů jen pro svou skupinu, pohodlná kapacita je 25 lidí. Max kapacita 30lidí.

Vemte si vlastní spacák či deku a přezůvky.

Jídlo

Jídlo je většinou vege nebo vegan. V kuchyni není zakázáno vařit maso, ale rádi bychom, aby se to dělo co nejméně.

Pronájem pro skupiny

Samozřejmě je možné si na víkend, či třeba na týden zarezervovat celou halu, obě ložnice, nebo třeba atelier a dílnu, nebo dokonce vše z vyjmenovaného.

Hala měří 6x8 metrů a s klidem si v ní sedne či stoupne až kolem 20 lidí. Každá z ložnic pojme 5 lidí. Kapacitu na spaní máme ( První ložnice  - 5 lidí, druhá ložnice 5 lidí, hala - 10 lidí). Aktivity možné dělat v Domě Za Břehem si vybíráme a nejsme prostorem pro jakékoliv setkání.

sipka vlevo

Kontaktní formulář

rozdelovaccerny
Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu
rozdelovaccerny
sipka vpravo