Za břehem je pestrá mozaika lidí, přístupů a aktivit.

Zde můžete zjistit čemu se věnujeme, kdo nás inspiroval a co Vám můžeme předat.

Jóga

Rádi ji někteří praktukujeme a známe mnoho cvičení i postupů. Jóga znamená spojení, spojení duše, mysli a těla v jeden harmonický systém.

Meditace

Meditace nás pomáhá zůstat ve svém středu, užívat přítomného okamžiku a lépe poznat podstatu vědomí. 

Řemesla

I práce může být terapií a meditací. Úpravy a opravy si děláme na domě většinou sami a nápaditě. Lecos dovedem i naučit a předat.

C. G. Jung

Persona a stín, aneb každý člověk má v sobě zahrnut i svůj protipól. Archetypy plující v kolektivním nevědomí a člověk směřující k individuaci, poznání sám sebe. Rezonují ve Vás tyto pojmy? V nás ano.

Péče o duševní zdraví

Je jedním z centrálních témat domu Za Břehem. Vnímáme ji holisticky v kontextu vztahů, těla, spirituality a prostředí.

O možnostech terapie a psychologického poradenství se více dočtete zde.

Arteterapie

Propojení terapie a výtvarné tvorby, tvoříme rádi, pomáhá nám to a Vy můžete s námi. Více se dočtete v článku.

Terapie skrze tělo

Volně se hýbat, vnímat svůj dech a nechat se unášet smysly a pocity. V těle je mnoho informací a vjemů, které nám mohou pomoct dostat se opět k sobě.

Žonglování a chození po laně

Obě aktivity harmonizují mozkovou aktivitu a dodávají stabilitu tělu i mysli. Pomáhají se navnímat na přitomný okamžik a propojit lépe hemisféry. Dokázáno výzkumy i zkušenostmi, můžete vyzkoušet Za Břehem.

Tetování

Tetování je trvalou změnou, která se může promítnout i do celého života. Tetování jako rituál, vyjádření sebe sama a jedinečná zkušenost. Více info již brzy.

Kozy

Koz máme každým rokem více a jsou naši mazlíčci. Inspirujeme se jejich pohodářstvím i rebelstvím. Každá naše koza je jedinečná, přátelská a má jméno. Přijeďte a pochopíte proč je máme tak rádi.

Komunitní soužití

Jsme velká rodina, ale příbuzní nejsme. Hledáme cesty jak fungvat jako kmen, společenství a vytvořit tak něco, co nás přesahuje, ačkoliv je tvořeno jen námi všemi dohromady.

Výlety v přírodě

Sídlíme v podhůří Orlických hor. Je tedy možné podniknout výlet do přírody, stačí jen vyjít z domu. Jen tak sami nebo v rámci terapeutických a kreativních aktivit.

Výtvarná tvorba

Tvoříme rádi, a chceme radost z tvoření předávat i dále. Můžete si u nás vyzkoušet různé techniky, nejsme direktivní a spíše necháváme možnosti a volnost.

Imaginativní techniky

Mezi hypnózou a bděním jsou řízené imaginace, máte stále kontrolu nad sebou, ale terapeut Vás provádí představami. Více se dočtete v článku.

Zdravá strava a vegetariánství

Masa na domě moc nejíme, ale zakázané tu není. Rádi si vařime zdravě a pestře, neboť ve zdravém těle se cítíme lépe. Můžete vařit s námi a naučit se jednoduchým a zdravým jídlům.