společenství, léčení, kurzy, pobyty, tvoření

DŮM ZA BŘEHEM

rozdelovac

Pronájem

Od května bude volný pokoj, úplně nahoře, s nejlepším výhledem v domě. Výjdeš sice o pár schodů výš, ale zase si namakáš nohy a za ten pohled na jeseníky to stojí, východy slunce a hory každý den z postele, no představ si to (-:. 

 

Pokoj má 2,60 x 6,25 metrů, ideální pro jednoho nebo pro pár. Hledáme člověka, co umí organizovat, dokáže vymyslet nové projekty a pomůže nám rozjet pobyty pro hosty naplno. Ideálně hledáme někoho, kdo pracuje s lidmi a je například muzikoterapeut nebo dramaterapeut.

Nájem: 2100 za pokoj a společné prostory + 2400 za osobu za energie, za každou další osobu 2000 za energie

 

Info o nás je shrnuté v obrázcích níže, ale pokud chceš vědět víc, pročti samozřejmě celou stránku.

Prodej

Bydlení, nabídka dvoupokoje

Za Břehem jsme došli k tomu, že už chceme utvářet stabilnější jádro komunity. Chceme aby se k nám přidali lidé, kteří to budou myslet vážně a budou zde chtít společně tvořit s perspektivou na další roky a třeba i desetiletí. Už se tady vystřídalo hodně lidí a co si budeme namlouvat, v komunitě 12cti lidí, kde každých pár měsíců někdo odejde a někdo přijde to začíná být únavné..

 

I proto, jsme se jako majitelé nemovitosti (a zakladatelé komunity) rozhodli další část prodat někomu, komu bude dávat smysl zde bydlet a tvořit s námi dlouhodobě. Jsou to dva pokoje, vedle sebe, oba jsou velké, s vysokými stropy. Celková plocha 48 m2. Ale pozor, není to jako ve standardním bytě, kde těch tvých 48m2 je vše, co můžeš užívat. Tyto dva pokoje budou čistě tvoje (vaše), ale dále je k dispozici fakt hodně dalšího.

 

Třeba Obří zahrada, společenská místnost, ateliér, dílna, velká kuchyň, 4 koupelny, velké teepee, sauna. Jo a taky máme 4 místnosti pro hosty, takže když budeš chtít dělat akce pro veřejnost, ubytovací kapacity na to máme a už jsme známí i mezi celkem hodně lidma. Všechny fotky máme na webu.

 

Ideální pro komunitně založený pár či rovnou rodinu, co má nápady a umí je i dotáhnout do konce.

 

 

A co cena? Rovných miliondvěstětisíc korun českých, tedy 1 200 000.

Jaké to má specifika, oproti vlastnění běžného bytu ??

Tak za prvé, jsou sice 4 koupelny, všechny jsou ale společné. Taky kuchyň je společná, ale není problém si v nabízeném dvoupokojáku udělat svoji malou kuchyňku. 

 

Neprodáme však pokoje jen tak někomu novému hned, musíme se fakt dobře poznat a měl/měli/měla bys tu bydlet a navštěvovat nás aspoň dva měsíce než dojde ke koupi. Toto je oboustranně bezpečnější, neboť připomínám, tohle je komunita, ne panelák.

Aby toho nebylo málo, máme další specifikum, dvě místa zde držím lidem s duševním onemocněním.

Taky v rámci pobytů pro hosty, nabízíme ubytování pro lidi v psychické krizi a tak je fajn, když budeš člověk, kterému to minimálně nevadí, nebo ještě lépe, je ti duševní rozvoj a zdraví blízkým tématem. Nebo třeba se prací s lidmi dokonce i živíš.

 

 

 

Vize do budoucna, kam to postupně směřuje?

Za Břehem se stává stabilní komunitou pro společenské lidi, kteří rádi tvoří, jsou kreativní, nebojí se nových výzev. Komunita bude nadále pomáhat lidem v psychické krizi a pořádat seberozvojové a terapeutické pobyty. Za první rok fungování jsme na začátku této cesty a budeme hledat někoho, kdo ji s námi bude tvořit.

 

 

 

Konkrétnější vize:

Tvoje investice do koupi se jen tak neztratí v mojí kapse, půjde na: 

- Dodělání střechy a centrálního topení, tím se samozřejmě sníží provozní náklady budovy.

- Jeden až dva domky na terapii tmou

- přistavení keramické dílny

Jak vidíš, snížíme provozní náklady a taky přidáme další možnosti přivýdělku.

Jaké další možnosti přivýdělku na domě jsou?

- pořádání akcí, máme možnost ubytovat až 30 lidí, nově opravenou společenskou místnost a 4 místnosti pro hosty. Akce mohou být seberozvojové, terapeutické, nebo i jen tak pro zábavu a relax.

- individuální hosté – můžeš domlouvat a propagovat ubytování u nás

- jsme chráněným zaměstnáváním a můžeš si tak zde zřídit i chráněnou dílnu, více info poskytnu když se mě na to zeptáš.

- Můžeš i ty sám/ tvořit ve vybavené dílně.

- V budoucnu i provozování terapie tmou a keramické dílny pro veřejnost.

- Samozřejmě pokud pracuješ s lidmi, můžeš si zde vodit klienty a využívat pro to prostory centra.

A samozřejmě je toho ještě mnoho dalšího, je zde prostor na tvoje nápady a jejich realizaci.

 

 

O lokalitě: 

Vesnice Strážná, psč: 563 01, autobus jezdí přímo nad domem, zastávka Strážná škola, ale jen párkrát do dne. Nejbližší vlaková stanice je v Tatenicích, 10km daleko, kde už to jezdí podstatně častěji. Nejbližší město se všemi možnými obchody a podniky je Lanškroun, 15 minut autem. Nejbližší škola a školka je v Cotkytli, pouhé 2 km daleko. 

Strážná je poklidná vesnice, o 100 obyvatelích, vztahy se sousedy máme dobré, neměli jsme za ten rok a půl žádné problémy. Je tu nádherný výhled na Jeseníky, klid, čistý vzduch.

 

 

O budově:

Je to budova bývalé školy, postavená v roce 1937. Chvíli fungovala jako škola, pak jako základna pionýrů a naposled jako turistická ubytovna. Poslední rok a půl byl v duchu rekonstrukcí. 

Máme nová okna, nový kotel na dřevo, nová střešní krytina se bude pokládat v květnu a spolu s ní se bude střecha zateplovat, rekuperaci vzduchu jsme nedávno dokončili. A také mnoho a mnoho vizuálních a drobnějších změn, zkrátka jsme se zatím moc s pracemi nezastavili. Budova má  4 patra a ze sdílených prostor třeba zmínit velkou společenskou místnost, velkou kuchyň, vybavenou dílnu, saunu, 4 koupelny a zahradu s teepee a ohništěm. 

rozdelovaccerny

VIZE:

Léčení

Zakladatel centra je arteterapeut a rád by konal pobyty pro skupiny i jednotlivce zaměřené na léčbu duše a i těla. Ideální by bylo spolupracovat a bydlet i s muzikoterapeutem, dramaterapeutem apod...

Zkrátka propojovat umění a terapii, to nechť je jednou z hlavních náplní aktivit v domě za břehem.

Umění

Výtvarná tvorba, hudební koncerty, mini festivaly přes léto, Improvizované nebo imerzní divadlo, umělecké instalace a performance, to vše se časem může odehrávat Za Břehem.

Příroda

Výlety do přírody máme rádi a rádi je podnikneme s našimi hosty.

permakultura, kozy, slepice nebo třeba oslík, chceme aby se u nás měla zvířátka skvěle a žila s námi.

Společenství

Žádné oddělené byty, kde se jen pozdravíme na chodbě. Naopak, budeme usilovat o společné fungování, poznávání, pomáhání si, scházení se, konání aktivit, učení se od sebe navzájem. Kuchyň je pouze jedna, avšak dostatečně velká.

Zážitky

Jak již bylo naznačeno, chceme aby na centrum jezdili návštěvníci rádi, opakovaně a často. Chceme ať se zde nenudí, rozvijí se, léčí se, budou zde moct podpořit umělce, řemeslníka, bylinkáře.... No zkrátka s tímto je třeba před nastěhováním se Za Břeh počítat.

Rozvoj

Zahrada kolem domu by mohla umožnit vybudování menších chatek kolem domu, vedle ještě předěláme starý autobus na klubovnu, možností bude časem více a více pokud se nám bude dobře dařit.

Co tím chci říct? Tohle je teprve začátek, každý rok se chceme vyvíjet, rozvíjet, budovat.

Pro více info lze každý nadpis rozkliknout

otaznik

KDO JSME?

Jsme možná trošku volnomyšlenkáři, ale taky chceme ať jsou věci na místě udělány pořádně. Zkrátka a dobře vyvážení svobody a řádu! 

DIMENZE KOMUNITY

Budeme na místo zvát lidi, kteří budou skupinu a návštěvníky učit novým dovednostem, především v oblasti terapie, umění a řemesel, a spirituality. Nejvíce nás zajímá kombinace umělecké tvorby a terapie duše. Chceme, aby jsme se učili od sebe navzájem a střídali se v rolích učitelů a žáků.

KDO MŮŽEŠ BÝT?

Dělám terapie, worshopy či jiné aktivity pro hosty, budu přímo zapojený do terapeutické a zážitkové složky centra. 

sipka vlevo

Chceš bydlet v Domě Za Břehem?

rozdelovaccerny

Zájemci mohou napsat na email: vojta.ospalik@gmail.com

rozdelovaccerny
sipka vpravo

Chceš-li mít přehled o tom, co se u nás děje, ať už ze zvědavosti nebo se u nás chceš realizovat... pak si dej  odběr novinek 🙂