233821680_3047555672234121_79959360900047331_n

Bc. Vojtěch Ospalík

  • Psycholog
  • Arteterapeut
  • Zakladatel Za Břehem

Poskytuji svůj čas, energii a zkušenosti, abych pomáhal lidem hledat nové cesty, objevovat sami sebe a otevírat se novým zážitkům.

Věřím, že každý čas od času potřebuje pomoct.

Jsem zastánce neautoritativního přístupu, kde terapeut je pouhým průvodcem klientova léčení. Každý v sobě skrýváme potenciál, aby nám bylo lépe. Každý jsme experti na své prožívání. Terapeut pouze pomáhá rozkrývat tajemstí naší duše.

Psychické zdraví vnímám komplexně, aneb ve zdravém těle zdravý duch. Tělo a mysl jsou dvě propojené nádoby, které se navzájem ovlivňují.

Úvodem

Věnuji se arteterapii a psychologickému poradenství.

Aktuálně směřuji nejvíc své energie do tvorby prostoru a organizace společenství v Domě Za Břehem.

Trvalo mi to dlouho než se mi povedlo v sobě najít a dobře poznat moje dvě stránky, které mi udávají směr mé energie.

Je to psychologie, neboť chci tímto způsobem pomáhat lidem okolo a lidská mysl a duše mě nesmírně zajímají.

Je to výtvarná tvorba, neboť ta je mi největší vlastní terapií sebe sama, spolu s bytím s přátelia bytím v přírodě.

Většinu doby jsem ve Strážné u Lanškrouna, v Domě Za Břehem, ale rád si zajedu i do  Brna, kde je občas také možné se se mnou potkat.  Arteterapie je kombinací umělecké tvorby a psychoterapie, je vhodná pro každého a rozhodně nemusíte umět kreslit!

Kontaktovat mne můžete pomocí formuláře níže. Arteterapie je vhodná jak pro jednotlivce, tak pro práci ve skupině.

Ve své tvorbě se nechám unášet, reaguji na to co tvořím a tvorba utváří mne. Malovat je pro mne terapií, neboť stres života jde stranou a ponořuji se do procesu. Každý ať si hledá své významy a symboly v mé tvorbě, ale rád taky poskytnu vysvětlení k jednotlivým obrazům, jaké pohnutky mne k danému dílu vedly.

Moje tvorba by mohla být nazývána abstraktní, opak abstrakce je realismus. Ale s tím nesouhlasím, každá abstraktní tvorba je stejně tak odrazem reality, jako přesně realisticky nakreslený objekt. Vnější realita utvořila naši psyché, ať už skrze evoluční proces, tak skrze naše životy. Nic jiného, než realita není, takže abstraktní umění musí být taktéž odrazem reality. Abstraktní tvorba, to jsou vnitřní obrazy, odrazy reality, které přesněji vystihují vnitřní život, než kresba květiny či stromu.

Životopis
Filozofie
Arteterapie

Domluvit se na setkání a arteterapii, nebo koupit dílo je jednoduché, sem do formuláře mi můžete napsat s termínem návštěvy a informacemi o Vás , nebo pošlete název díla (je pod každým obrázkem) a na dalších detailech se již domluvíme.

Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu