Praktické informace před návštěvou

rozdelovac

Domu Za Břehem

Doprava

Sídlíme v obci Strážná, kousek od Lanškrouna. Dostat se k nám lze autobusem, nebo vlakem do Tatenic vzdálených asi 8km a následně se nechat vyvézt buďto taxíkem, nebo námi. Nebo můžete dojet do Cotkytle a dojít pěšky.

Každá z cest může být dobrodružným začátkem pobytu Za Břehem. Prosím, pokud budete chtít při přesunu sem nějakou asistenci, dejte nám to předem vědět.

Spaní

Máme dvě velké místnosti pro hosty, v každé se vyspí 3 - 5 lidí. Dále máme dvě místa na spaní v ateliéru a kolem 10 míst ke spaní v hale v přízemí. Kdo bude chtít, může si rezervovat jeden nebo všechny z pokojů jen pro svou skupinu.

Nejsme ubytovací zařízení. Podmínky na spaní v domě Za Břehem nejsou standardizovaným prefabrikátem ale různorodým mišmašem luxusu a chaosu.

Jídlo

Je možno vařit s námi, je možno aby jsme pro tebe vařili a je možno, když  budeš mít chuť, aby si vařil pro Nás. Pokud budeš mít zájem o pobyt i se stravou, budem rádi když nám to dáš vědět předem. Budem rádi za příspěvek kolem 200 za den na chod společenství a kuchyně, a bude pro tebe navařeno, zkrátka all inclusive.

Nebo nějaké suroviny dovez a pomáhej v kuchyni a třeba se s námi vyrovnej takto, jsme flexibilní, jako jogínova záda.

 

Jídlo je většinou vegetariánské, často i veganské, masožravci si uvaří zvlášť, nebo si maso dají do jídla až posléze.

Finance

Jsme spolek, nezisková organizace. Co platíš je dobrovolným příspěvkem, darem na chod spolku Za Břehem.

Jsou i jiné cesty jak si pobyt, aktivity a jídlo zde odčinit. Například můžete pomoci s pracemi na domě, nebo uspořádat aktivity pro ostatní.

 

Nemáme fixní ceníky, přesná částka, kterou nám přispějete je na Vás. Je to o tom, jak moc jste Za Břehem byli spokojení, jak moc nás chcete podpořit a samozřejmě záleží, jaké jsou zrovna Vaše možnosti utrácet.

Doporučeno je přispět za noc min 150 - 200kč.

Aktivity

Můžeš prostě jen odpočívat a relaxovat, můžeš nám zde pomáhat s projekty na domě, nebo se můžeš účastnit terapeutických a rozvojových aktivit a kurzů. Ateliér a dílna je zde pro Vás k dispozici k tvoření. V kalendáří je rozpis pořádaných aktivit, ale věř, že každý den se zde něco děje.

Každý den je totiž oslavou života a zde můžeš snít i když budeš bdít.

 

Prostory je možné poskytnout i pro tebou organizované aktivity, stačí nám napsat do formuláře níže.

 

Kdo může přijet a koho zde můžete potkat?

V podstatě každý a kohokoliv. Ale usilujeme o to, aby zde byli lidé, které není třeba o toleranci a respekt k druhým žádat, ale mají toto přirozeně naučené. Pokud ne, buďto se to u nás naučí nebo je to od nás zase vyžene jinam. Vyhledáváme lidi, kteří rádi improvizují a nebojí se nových výzev. Hledáme lidi, kteří se odváží hledat svátost v každém okamžiku, v každém předmětu a člověku.

Hledáme lidi, kteří mají touhu sdílet a chtějí sdílet své touhy.

Hledáme lidi, pro které kompromis není slabost, ale moudrost, avšak zároveň si dokáží udržet své hranice.

Usilujeme hledat lidi, kteří se chtějí ve zmíněných vlastnostech objevovat a vyvíjet. Nikdo nejsme dopsaná knížka. Pokud v tobě zmíněné vlastnosti rezonují, mohlo by tě lákat nás navštívit.

Zvířátka tu máme a jsou mezi námi vítaná.

Prostory

Dvě patra pro trvalé bydlení, dvě patra sdíleného prostoru. Místností, kde se můžou hosté vyskytovat je mnoho. Koupelny máme čtyři. Máme dvě sauny, jednu infra saunu pro dva a druhou - více DIY pro vícerolidí. Společenská místnost je schopná pojmout kolem 20 lidí.

 

Jedna kuchyň vládne všem, více kuchyní nemáme, ale je dostatečne přostorná. Pokud budete chtít, můžete si zarezervovat konkrétní pokoj či místo na spaní.

Pronájem pro skupiny

Samozřejmě je možné si na víkend, či třeba na týden zarezervovat celou halu, obě ložnice, nebo třeba atelier a dílnu, nebo dokonce vše z vyjmenovaného.

Doporučený příspěvek na chod společenství je individuální. Ideálně mezi 100 až 200 na osobu a noc.

Hala měří 6x8 metrů a s klidem si v ní sedne či stoupne až kolem 20 lidí. Každá z ložnic pojme 5 lidí. Kapacitu na spaní máme ( První ložnice  - 5 lidí, druhá ložnice 5 lidí, hala - 10 lidí). Aktivity možné dělat v Domě Za Břehem si vybíráme a nejsme prostorem pro každého a pro kohokoliv.

Jsme prostorem tolerance, rasové a náboženské snášenlivosti a přijetí.

Jsme prostorem kde se snažíme jasně odlišit své názory od vědecky prokázaných faktů a své názory druhým nenutit. 

Ten, pro koho je důležitější výdělek než výsledek, a kdo lidem chce nutit své neověřené teorie, ať zkusí jiný prostor. 

sipka vlevo

Chceš s námi spolupracovat nebo se jakkoliv zapojit? Nebo si pronajmout prostory pro svou skupinu?

rozdelovaccerny
Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu
rozdelovaccerny
sipka vpravo