Prostory je možné poskytnout jednotlivcům, nebo celým skupinám.

K dispozici pro hosty:
 • Dvě velké místosti s mezipatry na spaní
 • Dvě malé místnosti pro 1-2 lidi
 • Vybavená dílna
 • Vybavený ateliér
 • Společenská místnost
 • *Kuchyň
 • v létě teepee - příplatek na dřevo

*v případě skupiny z provozních důvodů do ní mají povolen vstup pouze lidé, kteří obstarávají jídlo, ne všichni hosté

 

Trochu o unikátnosti Domu Za Břehem

 • Jsme společenství, nejsme léčebna, přesto chceme poskytnout bezpečný prostor k bydlení i pro lidi s psychiatrickou diagnózou.
 • Tvořime mosty mezi odlišnými skupinami lidí, ne další zdi.
 • Dům Za Břehem je místem jak pro trvalé bydlení, tak pro krátkodobé návštěvy, je živým kulturním centrem, které je zároveň útočištěm pro lidi, kteří to potřebují a jsou v tíživé situaci.
 • Nemáme fixní ceníky za pobyty, předplacení pobytu je podporou chodu spolku, který může navštívit i člověk bez peněz a třeba si pobyt odpracovat.
 • Jsme nezávislí, nikdo nám nediktuje, jaké aktivity zde máme dělat a koho zde máme ubytovat.
siluety_upraveno_svetle
rozdelovac

Doprava

Sídlíme v obci Strážná, kousek od Lanškrouna. Dostat se k nám je nejjednoduší vlastním autem nebo autobusem, zastávka Strážná, škola. Případně vlakem do zastávky Tatenice vzdálené asi 10km a následně se nechat svézt, za benzín a čas chceme přispět 150,-.

Pokud se potřebujete nechat svézt na vlakové/autobusové nádraží "z" nebo "do" Lanškrouna - příspěvek je 250kč; Zábřeh 400,-

Případně si můžete objednat taxi.

Spaní

S sebou

Máme dvě velké místnosti pro hosty, v každé se vyspí 3 - 10 lidí a dvě malé pro 1-2 lidi. Dále máme kolem 10 míst ke spaní v hale v přízemí. Je možné si rezervovat jeden nebo všechny z pokojů jen pro svou skupinu, pohodlná kapacita je 25 lidí. Max kapacita 30lidí.

Nejsme ubytovací zařízení. Podmínky na spaní v domě Za Břehem nejsou standardizovaným prefabrikátem ale různorodým mišmašem luxusu a chaosu. Prosíme všechny, aby po sobě při odchodu místo uklidili.

Vemte si vlastní spacák a přezůvky. Do sauny potřebujete vlastní ručník či prostěradlo. Nejsme ubytovací zařízení a proto není součástí ubytování ložní prádlo ani jeho převlíkání stejně jako ručníky nejsou samozřejmostí.

Jídlo

Je možno vařit s námi, je možno aby jsme pro tebe vařili a je možno, aby si vařil/a pro Nás. Jídlo je většinou vege nebo vegan, v kuchyni není zakázáno vařit maso, ale rádi by jsme, aby se to dělo co nejméně.

Aktivity

Můžeš prostě jen odpočívat a relaxovat, můžeš nám zde pomáhat s projekty na domě, nebo se můžeš účastnit terapeutických a rozvojových aktivit a kurzů. Ateliér a dílna je zde pro všechny k dispozici a k tvoření.

Každý den je oslavou života a zde můžeš snít i když budeš bdít.

Prostory je možné poskytnout i pro tebou organizované aktivity, stačí nám napsat do formuláře níže.

 

Finance

Jednoduše: 400,- /den

Vysvětlení: Jsme spolek, nezisková organizace. Co platíš je dobrovolným příspěvkem, darem na chod spolku Za Břehem.

Samozřejmě z něčeho elektřinu, jídlo, vodu, dřevo atd. zaplatit musíme. Minimální doporučený příspěvek na den je 200,-. Vhodný příspěvek je alespoň 400,-. Při placení je dobré zvážit, zda jsi u nás jedl, zda je topná sezóna, zda sis u nás vypral... a zda chceš projekt podpořit nebo si zrovna švorc 🙂

Jsou i jiné cesty jak si pobyt, aktivity a jídlo zde odčinit. Například můžeš pomoci s pracemi na domě, nebo uspořádat aktivity pro ostatní.

Nemáme fixní ceníky, přesná částka, kterou nám přispěješ je na Tobě.

Kdo může přijet?

Usilujeme o to, aby zde byli lidé, které není třeba o toleranci a respekt k druhým žádat, ale mají toto přirozeně ve zvyku. Pokud ne, buďto se to u nás naučí nebo je to od nás zase vyžene jinam. Vyhledáváme lidi, kteří rádi improvizují a nebojí se nových výzev. Hledáme lidi, kteří se odváží hledat svátost v každém okamžiku, v každém předmětu a člověku.

Hledáme lidi, pro které kompromis není slabost, ale moudrost, avšak zároveň si dokáží udržet své hranice.

Pronájem pro skupiny

Samozřejmě je možné si na víkend, či třeba na týden zarezervovat celou halu, obě ložnice, nebo třeba atelier a dílnu, nebo dokonce vše z vyjmenovaného.

Doporučený příspěvek na chod společenství je individuální. Ideálně mezi 100 až 200 na osobu a noc.

Hala měří 6x8 metrů a s klidem si v ní sedne či stoupne až kolem 20 lidí. Každá z ložnic pojme 5 lidí. Kapacitu na spaní máme ( První ložnice  - 5 lidí, druhá ložnice 5 lidí, hala - 10 lidí). Aktivity možné dělat v Domě Za Břehem si vybíráme a nejsme prostorem pro každého a pro kohokoliv.

Jsme prostorem tolerance, rasové a náboženské snášenlivosti a přijetí.

Jsme prostorem kde se snažíme jasně odlišit své názory od vědecky prokázaných faktů a své názory druhým nenutit. 

Ten, pro koho je důležitější výdělek než výsledek, a kdo lidem chce nutit své neověřené teorie, ať zkusí jiný prostor. 

sipka vlevo

Nějaké dotazy?

rozdelovaccerny
Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu
rozdelovaccerny
sipka vpravo