společenství, léčení, kurzy, pobyty, tvoření

DŮM ZA BŘEHEM

rozdelovac

! Kapacita bydlení je nyní kompletně obsazena.

Nicméně návštěvy po předchozí domluvě, spolupráce či výpomoc, to vše je stále možné.

Žije zde pospolu 12 lidí a dále jsou tu místnosti pro návštěvníky a prostory pro workshopy včetně ateliéru a dílny.

rozdelovaccerny

Dům se nachází v obci Strážná, kousek od Lanškrouna, v Pardubickém kraji

rozdelovaccerny

Část místností slouží k dlouhodobému žití, několik pokojů je určeno ke střednědobým pobytům do tří měsíců a ve zbylých místnostech je možné ubytovat hosty a návštěvy na víkend či týden.

rozdelovaccerny

VIZE:

Léčení

Zakladatel centra je arteterapeut a rád by konal pobyty pro skupiny i jednotlivce zaměřené na léčbu duše a i těla. Ideální by bylo spolupracovat a bydlet i s muzikoterapeutem, dramaterapeutem apod...

Zkrátka propojovat umění a terapii, to nechť je jednou z hlavních náplní aktivit v domě za břehem.

Umění

Výtvarná tvorba, hudební koncerty, mini festivaly přes léto, Improvizované nebo imerzní divadlo, umělecké instalace a performance, to vše se časem může odehrávat Za Břehem.

Příroda

Výlety do přírody máme rádi a rádi je podnikneme s našimi hosty.

permakultura, kozy, slepice nebo třeba oslík, chceme aby se u nás měla zvířátka skvěle a žila s námi.

Společenství

Žádné oddělené byty, kde se jen pozdravíme na chodbě. Naopak, budeme usilovat o společné fungování, poznávání, pomáhání si, scházení se, konání aktivit, učení se od sebe navzájem. Kuchyň je pouze jedna, avšak dostatečně velká.

Zážitky

Jak již bylo naznačeno, chceme aby na centrum jezdili návštěvníci rádi, opakovaně a často. Chceme ať se zde nenudí, rozvijí se, léčí se, budou zde moct podpořit umělce, řemeslníka, bylinkáře.... No zkrátka s tímto je třeba před nastěhováním se Za Břeh počítat.

Rozvoj

Zahrada kolem domu by mohla umožnit vybudování menších chatek kolem domu, vedle ještě předěláme starý autobus na klubovnu, možností bude časem více a více pokud se nám bude dobře dařit.

Co tím chci říct? Tohle je teprve začátek, každý rok se chceme vyvíjet, rozvíjet, budovat.

Pro více info lze každý nadpis rozkliknout

otaznik

KDO JSME?

Jsme možná trošku volnomyšlenkáři, ale taky chceme ať jsou věci na místě udělány pořádně. Zkrátka a dobře vyvážení svobody a řádu! 

DIMENZE KOMUNITY

Budeme na místo zvát lidi, kteří budou skupinu a návštěvníky učit novým dovednostem, především v oblasti terapie, umění a řemesel, a spirituality. Nejvíce nás zajímá kombinace umělecké tvorby a terapie duše. Chceme, aby jsme se učili od sebe navzájem a střídali se v rolích učitelů a žáků.

KDO MŮŽEŠ BÝT?

Dělám terapie, worshopy či jiné aktivity pro hosty, budu přímo zapojený do terapeutické a zážitkové složky centra. 

sipka vlevo

Chceš bydlet v Domě Za Břehem?

Jak již bylo řečeno, všechny pokoje jsou aktuálně zaplněné, ale pokud máš výhledově zájem zde bydlet, vyplň dotazník, a třeba se ti ozvem až se nějaký pokojík uvolní

rozdelovaccerny
rozdelovaccerny
sipka vpravo

Chceš-li mít přehled o tom, co se u nás děje, ať už ze zvědavosti nebo se u nás chceš realizovat... pak si dej  odběr novinek 🙂