Chceme aby v jádru byla určitá filozofie tohoto místa, kterou popíšeme skrze několik symbolů.

Most

Most značí spojení, přemostění.

Chci zde propojovat komunity, názorové proudy, skupiny, hledat to společné, ne se ještě více vymezovat a tříštit.

Hledejme sílu v propojení. Taky mosty například mezi moderním a přírodním.

 

Most značí spojení mezi lidmi, komunitami, názory a taky most značí smrt.

Dále rozvedu, most je symbolem smrti a připomíná tím, že smrt není konec, jen přechod, kde nikdo naživu nevíme co na druhé straně je, ale hluboko uvnitř tušíme, že něco dále je.

20200817_201203

Hledejme Sílu V Propojení

Řeka neustále připomíná, že vše plyne, žádný okamžik není stejný jako ten předtím. Je zbytečné přespříliš hledat staré okamžiky či se je snažit opakovat, každý okamžik je jedinečný. Každé období či epocha taktéž.

Stejně jako voda teče neúprosně dopředu, taktéž každý okamžik a doba je neopakovatelný. Nechceme bezhlavě napodobovat co bylo, co dělali naší předci, ale taky nechceme za každou cenu být moderní a pokrokoví, v toku řeky je pořád vyváženo staré a nové.

 

Tekoucí voda je očistná, odnáší si co chce, ať už my chceme nebo nechceme, je trošku jako proud našeho vědomí, může se klikatět, může být prudkým vodopádem a taky může být zbržděná překážkami a stát se třeba bažinou, záleží jaké podmínky našemu vědomí dáme a tak bude následně proudit, vždy ale bude proudit dále a dále. Užívejme si společné proudění, neboť to je vše, co máme.

Řeka

edf

Nebojujme s proudem, ale nechme se unášet.

Když je zde řeka, musí mít i břeh. Pevný bod za záplavou vody. Břeh značí východisko, topili jsme se dokud jsme se nedostali na břeh. Pro lidi kteří se topí chci, aby toto místo mohlo být břehem, aby vám pomohlo netopit se dále ve svých problémech, každý problém má východisko, I nejhlubší oceán má břeh.

Chci aby místo mohlo nabídnout pomoc I když nebudou finance na terapii, bude stačit přijet, trošku vypomoct třeba kolem pozemku, jak bude člověk schopný a já nebo někdo další na místě může vypomoct zase terapeuticky, a především příroda zde kolem je terapií sama o sobě, pohodová manuální práce taky a psychoterapie už léčení jen urychlí.

Břeh

I Ten Nejhlubší Oceán Má Břeh

Ano, je zde kasička na dobrovolné finanční přispění na chod místa. Má to ale ještě další rovinu.

Za prvé chci se maximálně vyvarovat pevným fixním ceníkům za pobyt, za hodinu... Přispějte jak to budeté cítit a taky dle toho, jak vám to zrovna s financemi vychází. Snad místo bude fungovat a prospívat, i bez nějaké povinné výše plateb, uvidíme. Má to ale další neméně důležitou rovinu. Nechci aby peníze byly zdaleka jediný způsob směny. Dobré skutky se dají zkrátka oplácet mhoha jinými způsoby než penězmi, darujme či pujčujme si věci co potřebujeme, vyměňujme si svůj čas navzájem. Kdo pomůže, tomu můžu věnovat obraz, udělat tetování, nebo si tu může v dalších letech něco uspořádat či se přidat na arteterapeutickou aktivitu, či ceremonii.

Kasička

Dobré skutky se dají zkrátka oplácet mhoha jinými způsoby než penězmi

Říkejme si

Ani na tyto výměny nechci nějaké fixní tabulky. Buďme na sebe hodní a říkejme si, když se Vám bude zdát, že jste třeba za svoji výpomoc dostali málo. S upřímností nehrozí, že by jeden odcházel a dusil v sobě nějaký pocit, že třeba hodně pomáhal a málo za to dostal. S upřímností počítám tedy jako s integrální vlastností tohoto místa.

Navíc oplácení dobrých skutků jinými skutky a dary náš stát nikdy nebude moct regulovat či dokonce zakázat, můžeme si oplácet výpomocí a dary a stát do toho naprosto nemá co mluvit, je to jen mezi danými lidmi, energie zůstane čistá a nepokroucená finančním systémem a byrokracií, jako ta řeka která proudí přímo, oproti tomu výměna energie skrz peníze připomíná někdy spíše bažinu, do které nikdo pořádně nevidí, zapáchá a odtéká všemi možnými směry. Stát nám nikdy nezakáže být na sebe navzájem hodní. Je to jen o upřímnosti a dobru, ne o tabulkových cenách.

Energie zůstane čistá

Místo je sice psáno ve vlastnictví jednoho člověka, ale vnímejme, že je i všech dalších, kteří zde právě jsou. Tvořte si zde, hrajte si, když se trochu na toto místo nacítíte tak věřím, že Vás napadne spousta dobrých nápadů, klidně je zde realizujte. Tvořte zde hezká zákoutí kde budete pak další dny meditovat, sázejte zde stromky které budou další roky růst, nebo nějaký pokácejte a vyzkoušejte si, jak se staví přírodní přístřešek. Chci, aby na místě návštěvníci nechávali svůj jedinečný otisk a nebylo pouze pod taktovkou majitele, stejně jsme všichni jedno, takže je to jedno. Společně sedíme v kruhu, kruhu, který je pradávným symbolem jednoty.

Obnovujme jednotu, zahazujme sobectví.

Kruh

Oheň

Oheň stejně jako řeka značí neopakovatelnost každého okamžiku, více ale ničí a méně zachovává. Přesto ale napomáha k tvoření nového. Vhazujme do ohně to nepotřebné, o tom oheň je. I ničení má své místo v tomto universu, hledejme co je třeba ničit, aby nové si mohlo najít cestu, neničme ale to, co má smysl zachovat.

20200729_205754

Autobus

Aktuálně pracujeme na předělávání starého vraku autobusu na obytnou klubovnu a atelíér

Jako pták fénix z popela, tak tento autobus se z vraku, který mnoho let reznul na parkovišti stane krásným, obnoveným a funkčním. Tento autobus je symbolem toho, že vždy je naděje na to, udělat ze starých struktur, které už neslouží svému účelu něco nového, něco co opět slouží a funguje. Stejně tak problémý v životě jde osekat, obrousit, nalézat co zachovat, co vyhodit a co předělat na fungující systémy. Vždy je naděje, pokud nalezneme vizi, dokážeme najít i konkrétní cestu jak se opět dostat na cestu krásného života.

20200910_122504