Ubytovací protokol z druhého břehu

Vstupuješ do komunity Za Břehem. Rádi ti poskytneme naše prostory a energii k načerpání nových zážitků, inspirace, sebepoznání a navázání nových vztahů se zajímavými lidmi. Vytváříme zde léčivé místo dostupné pro všechny, ale i my se tu chceme mít dobře a žít v harmonii. Proto potřebujeme, aby v našem domovu každý dodržoval některá základní pravidla.

Pravidla pobytu v komunitě Za Břehem:

 • Hned po sobě umyj nádobí (nečekej s tím, často se na to zapomíná). Nenechávej ho v hale, kuchyni, ani ve svém pokoji, venku, či na chodbách. Nenechávej ho pohozené, nečekej s umytím. Kdyby to dělal každý, budeme mít hrníčky úplně všude. 
 • Společné prostory po sebe zanechej ve stejném stavu, v jakém jsi je našel. Komunitní věci po užití vrať na své místo, ukliď za sebou v ateliéru či v dílně. Pokoj před odchodem vrať do původního stavu, povlečení prosím odevzdej při loučení, my ho pak vypereme. V případě poškození vybavení si domluv náhradu.
 • Respektuj soukromí ostatních členů komunity. Máš k dispozici první dvě patra, zbytek je dostupný jen na pozvání.
 • Odchod / Předání pokoje – Při odchodu se hlas člověku, který tě má na starosti (tzn, s kým si se na pobytu domlouval). Pokud ho nenajdeš, oslov jiného člena komunity. Domluv se na příspěvku za ubytování, jídlo, případně další služby, dej mu tento papír s podpisem a až pak odejdi.

Pokud tyto pravidla nedodržíš, naše dveře se před tebou uzavřou a nevrátíš se zpátky. Toto je náš domov a chceme v něm žít v harmonii a vzájemné pomoci. Nechceme náš volný čas trávit úklidem po ostatních.

Další doporučení při návštěvě komunity Za Břehem.

 1. POMOC – Zeptej se, s čím můžeš pomoct. Za Břehem máme hodně práce a budeme rádi, ak nám pomůžeš, pokud máš na to chuť. Pomoct se dá se dřevem, s výzdobou, s vařením, s přípravou aktivit… Na oplátku zas můžeš zaplatit méně za ubytování
 2. Buď diskrétní. Informace osobního charakteru nechceme šířit ven, respektujeme soukromí ostatních. Pomáha to vytváŕet bezpečný, intimní prostor, kde se lidi můžou otevřít, sdílet sebe a být autentičtí.
 3. Hosté si dopravu na místo a z místa řeší sami. Ze Strážné jede autobus ze zastávky Strážná škola, případně je možné si objednat taxi službu na čísle: +420 703 513 400 ; +420 608 468 018; +420 602 187 137;
  Je možné se svézt autem s někým z domu, ale je nutné přispět na benzín.
  Do Tatenic = 200Kč, Do Lanškrouna = 300Kč. 
 1. Dávám si pozor, co za atmosféru s sebou přináším a jaké mohou být důsledky mých činů. Komunita má právo mi zakázat ji navštěvovat, pokud se shodne, že můj pobyt zde byl problémový.
 2. Máme společný sklad a společnou lednici. Ze společného si můžu brát cokoliv, pokud jsem přispěl/přispěju na jídlo.
 3. Zbytečně neplýtvám vodou, elektřinou, jídlem. Po odchodu z pokoje po ukončení pobytu vypnu topení, při odchodu večer např. do haly zhasínám v pokoji světla, stejně tak po sobě zhasínám na wc a venku. Pokud něco vařím, neopouštím kuchyň. V případě nutnosti řeknu někomu poblíž, ať mi jídlo pohlídá. Pozor! Při vaření na plynu VŽDY vypínám po vaření plyn!
 4. NIKDY NENECHÁVÁM HOŘET SVÍČKY BEZ DOZORU! Nechci podpálit dům.
 5. Když si půjčím ložní prádlo, zohledním toto v příspěvku za pobyt. Někdo musí prádlo vyprat, stojí to elektřinu, čas a prací prostředky. Prádlo pŕi odchodu odevzdám k vyprání.
 6. Pokud si chci vyprat vlastní oblečení, přispěji na praní peníze – denně do ZaBřehem zavítá spousty lidí a to se odráží i na spotřebě elektřiny a pracích prostředků, prosím berte to v potaz.
 7. K oznamování aktivit slouží velká bílá tabule na chodbě – můžu na ni napsat aktivitu, kterou chci uspořádat a říct i ostatním. Je to zde vítano 🙂
 8. Noční klid platí od 22hod do 8hod. V tomto rozmezí se na chodbách chovám tiše. V pátek a sobotu je noční klid volnější. Stále se ale po chodbách pohybuji tiše. Respektuji, že lidé dlouhodobě zde žijící nemusí mít vždy náladu na párty, protože se tu točí opravdu hodně lidí.
 9. Nikdy nechodím a neklepu na pokoje lidí zde žijících, pokud něco opravdu velmi nutně nepotřebuji nebo pokud nejsem dotyčným pozván/a. V zásadě nechodím do druhého patra, pro hosty slouží přízemí a dolní patro. Děkujeme, že respektujete naše soukromí.
 1. Pokud něco rozbiju či poničím, oznámím to a domluvím se na náhradě. Chci-li, aby byly věci zde sdílené, musí o ně být pečováno a existovat bezpečná domluva o náhradě škod.
 2. Pokud si chci půjčit nějaký nástroj z dílny, nebo využít věci v ateliéru, zeptám se. Nikdy nepoužívám nástroje, se kterými neumím pracovat, mohl/a bych si ublížit a nebo nástroj zničit. Zrovna v dílně se nejedná o levné zálěžitosti, prosím myslete na to. Pokud nástroj pokazím, hradím jeho opravu.