Rezidence • Praxe • Dobrovolnictví

Pro výtvarníky, performery, psychology, kouče, terapeuty, kutily a řemeslníky, kuchaře, průvodce a mnohé další....

Zažij to a zapoj se do života ve společenství Za Břehem, peněz není třeba na to, abys zde mohl pobýt, místo toho můžeš vložit svou energii a užitečné dovednosti

"Život ve společenství 12cti lidí je zážitek na celý život.
Někdy j
e to takový lidský urychlovač částic, může se toho hodně stát, probíhá hodně interakcí, buduje se mnoho vztahů, otevírá se mnoho možností jak se zapojit,
jaké projekty začít tvořit, čím se bavit a co se učit.
Je to výzva, výzva jak se neztratit v té volnosti a v energiích druhých lidí a najít v ní naopak svůj vlastní řád a skrze druhé objevit sám sebe.
Je to i příležitost uniknout z města a být trošku odříznutý od civilizace, není lepší místo k získání nadhledu než kopce a hory.
Můžeš zde najít klid si jen tak sedět a číst, hrát deskové hry, nebo celé noci tvořit, je to na tobě a nás všech, jaký nadcházející den Za Břehem bude, zde jsme tvůrci my.

Přeješ si příjmout naše pozvání ?"

280966628_528366145619948_8341622622806853670_n
Preč s nimi!
310423838_624080282715200_1990088538924766666_n-1024x905-1
2980819
240178135_361167902339774_2258858536847014363_n
Takéto krásne okná máme všade!

Doba:

Od jednoho týdne až několik měsíců.

 

Podmínky:

3-4 hodiny zapojení se do projektu ve společenství Za Břehem denně, ubytko a jidlo pak neplatíš.

Dáváš pravidelné výstupy na sociální sítě či na náš web, fotíš, točíš videa, píšeš něco o tom, co se děje na domě a o tvých činnostech.

Zapojuješ se do normálních provozních činností na domě, např.: střídáme se ve vaření, máme společné úklidy, nakoupíme si jeden pro druhého, nosíme dřevo na topení, zkrátka každý chvilku tahá pilku.

Nepřiděláváš práci ostatním, nepoškozuješ vybavení, nenecháváš nepořádek,neplýtváš materiálem a taky zkrátka je potřeba, aby jsme spolu dobře vycházeli.

Podrobněji o podmínkách soužití a ubytování zde

Za Břehem je našim domovem a stálo nás hodně energie, aby to tady bylo skvělé, krásné a příjemné. O tuhle energii pečujeme a vážíme si jí. Pokud nám něco nebude vzájemně sedět, první si to sdělíme a napodruhé už můžeme pobyt i ukončit. Celý projekt děláme pro lidi a z lásky k lidem, tak samozřejmě nechceme nikomu škodit, ale zároveň si potřebujeme udržet i své hranice pohody.

 

Rezidence:

Např. pro výtvarníky, performery, hudebníky........

V průměru 3-4 hodiny denně se věnuješ dílu, které tě zároveň bude bavit, zajímat a zůstane či proběhne zde na centru Za Břehem. Zbytek dne už je na tobě, můžeš třeba nerušeně tvořit svá díla. Díla mohou být i nemateriální, můžeš organizovat aktivity, pořádat performance.......

Praxe:

Např. pro psychology, sociální pracovníky, psychoterapeuty ve výcviku..........

Hlavně budeš pořádat skupinové aktivity, můžeš si vyzkoušet co tě na práci se skupinou zajímá, láká, je možné že se dostaneš i k práci s jednotlivci, záleží na tvé iniciativě, citu a samozřejmě hlavně jak bude kdo na domě chtít. Po dvou týdnech můžeme vystavit potvrzení o absolvované praxi pro univerzitu.

Dobrovolnictví:

Např. pro řemeslníky, kuchaře, ..........

Zkrátka práce všeho druhu, stačí se ozvat a napsat co umíš či chceš dělat a můžeme se domluvit na lecčem.

 

 

Určitě sis všiml/a, že rezidence, praxe i dobrovolnictví je skoro o tom samém, ano, pravda. Všechny tyto tři termíny se běžně používají, ale pro jiné profese, tak radši píšeme zvlášť, ať se každý rychle zorientuje v tom, co vlastně nabízíme a hledáme pro jeho obor.

 

Vybavení a prostory:

4 místnosti pro hosty - v jedné z nich budeš ubytovaná/ý. Zahrada, společenská místnost, ateliér a dílna.

Prostory můžeš shlédnout po kliknutí zde.

Je možné pro tvorbu poskytnout spousty nástrojů, materiálu a vybavení, nějaký rozpočet na pořizování dalších barev a materiálů máme, ale není moc velký, už na domě samotném je toho opravdu spousta, první třeba využít to, co máme.

Společenská místnost obsahuje také hudební nástroje a super aparaturu, je vhodná i k produkci hlasité hudby a divokému tanci.