Ritual Tattoo Terapie

Kterou vás provede Bc. Vojtěch Ospalík, psycholog, arteterapeut, výtvarník a tatér

Životní cesta pod tvou kůží

Přijďte bez vizuálního návrhu, ale s osobním záměrem.

V tetování se mnou nenajdete co chcete změnit na své kůži, ale co chcete změnit ve svém životě.

Znovuobjevení toho, co tetování znamenalo

Abychom mohli pokročit dále, musíme poodstoupit a vrátit se o kousek zpět. Tetování v minulosti nebylo o vzhledu a dekoraci kůže, ale o komunikaci a projevení sebe v rámci komunity do které patřím a o léčení skrze symboly a rituál.

Transformace těla u dávných kmenů značila přechod do nového statusu, do nové životní fáze. Tetování značily také utvoření nových vztahů a znak odvahy. Dále byly používány i při léčení těla a duše.

U kmene Kagora značilo tetování přerod, po kterém Já bylo odděleno od Matky. Jedinec se tak z dítěte stal svobodným a dospělým.

vrrbddvhb

Kombinace terapie, rituálu a tetování.

První den si budeme povídat a tvořit společně, stejně jako v psychoterapii či arteterapii.

Budeme hledat, jak znázornit tvůj vnitřní svět, touhy a síly.
Až druhý den budeme Tetovat motiv, který se nám vyjevil a tvořili jsme jej společně.

Pohledy na Terapii s rituálním tetováním

Přechod do nové životní kapitoly

Tetování může být milníkem v životě, navždy zapsaným na tvojí kůži. Může pomoci ukotvit to, kam chceš směřovat ve své další cestě.

Proces fyzické transformace je symbolickým začátkem vnitřní transformace.

 

Práce s traumatem

Skrze symboly to minulé přebolí.

Tetování je také traumatickou zkušeností pro naší kůži, ale když se zahojí, může se proměnit a přinést pokrok, trauma po tetování tak není pouze nevzhlednou jizvou, ale symbolem s jasnějším příběhem.

Přežití bolesti pak nepřináší jen neštěstí.

Tetování nám může pomoct připomenout, že jsme to my, kdo máme kontrolu nad situací a nad našim tělem.

Příběh léčení může být navždy s námi, na plátně zvaném kůže.

Tetování také otevírá růstový potenciál traumatu, neboť se tím obsah skrytý hluboko, dostává na povrch, ale v integrované a zpracované podobě. Tím pomáhá léčit.

 

 

Otisk vnitřního světa na našem těle

Připomíná, kým jsme a kam chceme směřovat. Díky arteterapeutickým aktivitám a imaginacím objevíte symboly a tvary z nevědomí, které jste si dosud nemohli vybavit.

 

Práce s bolestí

Není potřeba se od bolesti odklánět a pouze čekat až přebolí. Bolest samotná nás může posílit a dostat do vlastního těla, připomenout nám, že žijeme v tomto světě. Obzvláště, pokud bolest přichází v rituálním a terapeutickém naladění. Bolest při tetování nám připomíná, že změna, se často neobejde bez bolesti.

 

Rituál

Při samotném tetování budeme udržovat soustředění na vnitřní procesy. Lepší je ticho, než zaplňovat prostor myšlenkami, které nás odklání od sebe.

Zůstaňme v sobě, je to čas pro nás, samotný proces tvorby může obohacovat, pokud v něm zůstaneme a budeme procesu důvěřovat. Bolest při rituálu přináší pokoru, důvěru v sebe sama a ukotvení v prožitcích svého těla.

Můj přístup

Založený na improvizaci, oddání se procesu, spoluobjevování a sdílení s terapeutem.

Vizuální vyjádření hledáme společně, skrze arteterapeutické aktivity poodhalíme tvou vlastní vnitřní symboliku.

Nebudeme se inspirovat fotkami z internetu či symboly z jiných kultur, neboť ta síť uvnitř vlastní mysli je daleko bohatší, stačí do ní vstoupit. Chce to ovšem čas, nestačí tedy rovnou začít tvořit návrh a tetovat, samotné tetování je až závěrečnou fází terapeutického a tvořivého procesu.

Jak to probíhá?

Úvodní rozhovor:

Při setkání zmapujeme tvou představu čeho chceš dosáhnout, jaké jsou tvé vize, síly, obavy. Preferuji setkání online, jelikož sídlím dále od větších měst, ale je možné i osobně Za Břehem v obci Strážná u Lanškrouna.
Po pohovoru si již začnu promýšlet zadání výtvarných a imaginativních aktivit pro první den osobního setkání. Každé setkání je jedinečné a chystám jej na míru klientovi, nejedu podle šablon, ale podle tvých potřeb.
Cena je 250,- účtuje se vždy, i pokud dojdeš k tomu, že na dvoudenní setkání nejdeš, i tak může být tato hodina cenná a třeba tě nasměřuji dále a pomůžu se ti zorientovat ve tvé životní situaci.

První den setkání:

8 - 10 hodin konzultace, výtvarné tvorby, imaginativních technik, arteterapie. Můžeme protkat i procházkou přírodou. Bude to den jenom pro tebe, pro otevírání tvých témat a zkoumání symbolů, které je mohou vyjadřovat. Symboly nedosazuji já, ale hledáme je společně. Celý tento čas bude jedinečným výtvorem nás obou, krokem do hlubin tvé duše, kdy budeš mít možnost potkat se sám se sebou nejen ve slovech, ale i v barvách a tvarech. Společně příjdeme na to, jak tvé téma vyjádřit a projevit na své kůži.

Druhý den setkání:

8 - 10 hodin tetování, kterému předchází relaxační meditace a bioenergetické cvičení, obojí slouží k naladění na své tělo a k připravě na léčivý proces tetování.

Má Tvorba

Ukázka mé výtvarné tvorby, ať si trošku uděláte představu o stylu, ve kterém můžu tvořit. Každé tetování je však výsledkem jedinečného setkání. Foto tetování klientů neprezentuji, cítím, že něco co má rituální a terapeutický přesah se nemůže uvádět do veřejného portfolia.

Aktuální info

Od února 2023 končím práci  psychologa v krizovém centru a následně letím do Nagalandu (stát severovýchodní indie), účelem cesty bude i poznat rituální tetování přímo od lidí žijícich v kmenech, inspirovat se od nich a následně začít tetovat zde v česku od května 2023. 

Prvních 15 klientů si může rezervovat Ritual Tattoo terapii ode mě za cenu, za kterou to pak už nikdy nenabídnu. Za dva dny setkání budu chtít 3200,-, což i za 8 hodin s psychologem  ( kde se sazby pohybují od 600,- za hodinu a výše ) je fajn nabídka, natož pak za celý den tetování k tomu (-:

Abys však mohl/a být mezi mými prvními 15cti klienty, budu chtít uhradit zálohu předem, což činí 1500,-, díky této podpoře budu mít dostatek financí na tuto objevnou cestu za kmeny Nagalandu.

Co když si to po uhrazení zálohy do jara rozmyslím?

Dobrá otázka, i to se samozřejmě může stát, zálohu si můžeš pak vybrat za libovolnou akci či pobyt Za Břehem, stačí odebírat novinky od nás, kouknout občas na náš web a vybrat si akci, která tě bude zajímat, nebo termín pobytu co ti bude vyhovovat.

Chceš být mezi prvními, kdo zažijí Ritual Tattoo Terapii? Stačí napsat a domluvíme se.

Číslo účtu: 2700543304 / 2010
IBAN: CZ07 2010 0000 0027 0054 3304
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
859127-74732-ibfuzdplvj-1511526701

Pokud se chceš domluvit na setkání, stačí napsat do formuláře níže, je fajn se o tobě a tvé motivaci trochu rozepsat.

Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu

No a možná Vám ještě vrtá hlavou, cože psycholog nemá peníze na cestu do indie, však vydělávají hodně. To je vlastně taky dobrá otázka a asi bych si ji taky kladl. No, za prvé, psychologové v neziskovkách nemají závratné platy, a za druhé náklady na provoz a opravy domu Za Břehem jsou velmi podobné i ziskům, nic extra navíc se našetřit zatím nedaří, obzvláště když děláte projekt co je tak nějak dobročinný a věnuje se často i lidem, co nemají skoro žádné peníze nazbyt. Zálohy ale samozřejmě celé náklady nepokryjí a musím na cestu našetřit i dalšími způsoby, třeba poskytováním terapií.