Nezávisle Za Břehem

Život na Zemi funguje na principu neustálé transformace. Jak skoncovat se škodlivým návykem? Možná odpověď není se jej zbavit, ale transformovat jej na něco pozitivního.

g5407

Že si neumíš představit jak? Podívej se na systém, který jsme ZaBřehem vymysleli. Pokud ti bude dávat smysl, můžeš se jednoduše zapojit.

Samozřejmě jsou i jiné varianty než pouze užívát (tabák, alkohol, konopí, bílý cukr...), nebo neužívat vůbec, i užívání omezit může stačit a být prospěšné.

Kroky k Nezávislosti Za Břehem

path5469

1. Spočítání

Spočítáš si, kolik za měsíc spotřebuješ (cigaret, alkoholu, hulení...) a přepočítáš dané množství na finance.

Např: (Prokouřím pět krabiček měsíčně, utratím tedy 500kč za měsíc )

g5499

2. Záměr

Dáš si záměr na to, zda chceš skončit úplně nebo konzumaci jen omezit na polovinu (příp.na třetinu stávajícího stavu)

g5587

3. Schůzka

Než začneš, musíme se osobně vidět, buďto jen my dva nebo se setkat ve skupině. Pobavit se o tvých zvycích a zlozvycích. Jen osobní schůzka ukáže, zda ti dává nezávisle Za Břehem opravdu smysl a chceš do toho jít.

g5716

4. Příkaz

Na danou částku dáš trvalý příkaz na transparentní účet Za Břehem.

Př. : prokouřím 1000kč měsíčně, chci to omezit na polovinu, budu tedy dávat 500 kč měsíčně.

Ve vesmíru musím vždy něco obětovat, abych něco dostal, obětuji kousek sve sobecké závislosti, za propojení a svobodu Za Břehem.

g5788

5. Podpora

Budeme se navzájem podporovat, dělat setkání, psát si, volat si, dělat aktivity, workshopy,  budete moct navštěvovat dům Za Břehem a účastnit se společných aktivit. Za vybrané peníze budeme taky nakupovat vybavení k užitku a zábavě.

Vše dotováno pouze z peněz které by jinak byly prokouřeny, propity, prohuleny.....

Společně si budeme pomáhat a hledat cesty jak být v pohodě a přitom tolik nekonzumovat návykové látky.

g5804

6. Kontrola

Můžeš kontrolovat kolik peněz je na ůčtu, podávat návrhy co za ně pořídít, jaké aktivity pořádat, jaké lidi pozvat aby nám udělali terapii či workshop.

(třeba pořídit hudební aparaturu či nástroje, pozvat na víkend terapeuta či umělce atd.)

Jak bude probíhat léčba si tvoříme sami! Důležité ale je, že v tom už nebudete sami.

g5844

7. Opakování ?

Pro velký úspěch je možné proces zopakovat a například první omezit na polovinu a poté se rozhodnout skončit úplně, nebo přidat další  neřest. Začít třeba skoncováním s kouřením a následně se rozhodnout omezit konzumaci alkoholu na polovinu.

Klíčové myšlenky:

g6125

Každou "dávku navíc" vyfotíš a pošleš skupině

Pokud se rozhodneš skoncovat např. s kouřením úplně, dáš nám slovo že každou cigaretu, kterou si od teď dáš vyfotíš a pošleš na společnou whatsapp skupinu spolu s důvodem proč sis zapálil. Zkusíme vymyslet jak příště uspět i bez cigarety.

Pokud ses například rozhodl omezit pití na polovinu, každé pivo nad tento rámec (např. čtyři piva týdně) tak stejně pošleš na skupinu spolu s důvodem proč.  Aneb nic se neděje, nebo neděláme bezdůvodně.... Pokud si zvědomíme důvody, snáze nalezneme také řešení.

XMLID_1348_

Sdílejme své důvody proč

Konečně je zde prostor nejen konzumovat, ale taky si uvědomit proč konzumujeme. Pouze pokud totiž víme a uvědomujeme si proč, je možné přijít na to jak skončit či omezit svoje závislosti.

XMLID_1331_

Síla je v propojení

Skupina která má společný záměr a navzájem se podporuje, má mnohem větší sílu, než když je každý sám za sebe. Sami se můžeme topit, ale společně můžeme na břehu postavit loď a doplout tam, kam potřebujeme.

g5961

Společně hledejme odpovědi

Nikdo není expert na všechno a na každého. Každý je jedinečným kouskem skládačky zvané universum. Stejně tak každý může přidat svůj jedinečný přínos ke hledání osvobození od závislostí. Sice ve skupině budou terapeuti, experti, ale kdokoliv má možnost přidat svůj názor a radu. Stejně tak každý terapeut, expert může mít někdy problém.

g5377

Vesmír neumí nic přidat, ani odebrat

Zákon zachování energie, ten vládne vesmíru, nic nejde jen tak vytvořit či zničit, můžeme pouze přeměnit či přesměrovat.

Stejně tak zde lze učinit pouze výměnu. Výměnu části nebo celé své závislosti za podporu své vlastní komunity. Těžko mít pořád jen všeho více. Nebo naopak jen něco odstranit.

g5980

Závislost

Je sobecká, utrácíme peníze, zdraví, čas za naše stavy, potěšení. Může Prohlubovat naší samotu.

Alkohol a cigarety mají velké daně a nadsazené ceny, kterými pak živíme velké korporace a stát, ten je pak utrácí často za kraviny.

Nelegální drogy živí dealery, nad tím co s penězmi dělaj, taky nemáme kontrolu. 

g6011
XMLID_2418_

Propojení Za Břehem

Část nebo celou svou závislost vyměníme, místo závislosti budete mít propojení. Jste členy komunity, která si pomáhá, léčí, domlouvá na akcích, pobytech, nákupech.

Máte daleko větší kontrolu nad tím, kam vaše finance jdou, jdou totiž Vaší komunitě. Místo krabiček cigaret a piv budeme pořádat aktivity, nakupovat hudební nástroje,  no a tak dále, je to na Vás, resp na Nás kam a kolik financí budete směřovat.

g6186

Narovinu

Tepre tohle celé začínám, je to experiment a jsem sám zvědavý jak to celé půjde a bude. Chci po krůčcích dělat svět lepším a lidi šťastnějšími a tento krok mi zkrátka dává smysl. Pokud Vás taktéž myšlenky Nezávisle Za Břehem Zaujaly, stačí napsat do formuláře níže, domluvíme se na schůzce a společná cesta objevování může začít

Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte, prosím, předmět.
Zadejte Vaši zprávu

Narovinu zadruhé

Kovářova kobyla, aneb já, Voyty, zakladatel Za Břehem, psycholog, arteterapeut, ale taky závislý na nikotinu, to vše jsem já. Celé nezávisle není o tom, že to už mám zmáklý a předvedu Vám jak.

Ne nemám to ještě zmáknuté, ale z mého odborného pohledu a z vlastních zkušeností jsem názoru, že nebýt v tom sám je správná cesta.

Na druhou stranu značné pokroky jsem již, co se týče mé závislosti udělal, jsem si vědom, že se často přelévá do jiných forem, přetváří a vyvijí a nikdy není úplně vyhráno a ani nelze vyhrát, neboť je navždy mojí součástí a nad sebou samým jen těžko vyhraji.

Taky už jsem před nějakou dobou zjistil, že mojí vstupní drogou nebyl žádný nikotin, alkohohol či konopí, ne, byl to bílý cukr, televize, počítače.

To jsou první věci které jsem sic ve svém životě nepotřeboval, nejsou tělu a mysli přirozené, ale užíval jsem je a užíval jsem si to. Teď je mi 29, kouřit jsem začal v 16cti, aktuálně se zase držím, pár dní zvládnu, pak mám zase nezdolnou chuť si zapálit, pak zase...Zkrátka vyhráno nemám ale cestou sebeobjevování se mi daří dávky víc a víc snižovat, nebo alespoň snížit škodlivost a místo kouření tabák žvýkat nebo šňupat, to ale není cesta kterou bych chtěl jít dlouhodobě, dlouhodobě chci najít svobodu, svobodu od tabáku, cukru a dalších návykových látek.

Voyty Za Břehem

 

 

4.7 3 Hlasování
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Komentáře
Ukázat všechny komentáře
Renata Jiříková
Renata Jiříková
2 years ago

Obávám se, že cesta jak se zbavit závislostí (na nikotinu, na čemkoli) nevede přes vůli, rozum, že ani podpůrná síla skupiny zásadně nepomáhá. Závislost je vyvolávaná velkým vnitřním neklidem, frustrací. Závislost má konkrétní příčinu v nás. Dokud se nezbavíme toho konkrétního vnitřního trápení, budeme mít pořád tendenci to potlačovat něčím “příjemným”, nějakou závislostí. Propustit tu vnitřní bolest je asi jediná cesta jak propustit i svoje závislosti.