společenství, léčení, kurzy, pobyty, tvoření

DŮM ZA BŘEHEM

rozdelovac

Žije zde pospolu 12 lidí a dále jsou tu místnosti pro návštěvníky a prostory pro workshopy včetně ateliéru ,dílny a společenské místnosti.

rozdelovaccerny

Dům se nachází v obci Strážná, kousek od Lanškrouna, v Pardubickém kraji

rozdelovaccerny

Část místností slouží k dlouhodobému žití, několik pokojů je určeno ke střednědobým pobytům do tří měsíců a ve zbylých místnostech je možné ubytovat hosty a návštěvy na víkend či týden.

rozdelovaccerny

VIZE:

Léčení

Zakladatel centra je arteterapeut a rád by konal pobyty pro skupiny i jednotlivce zaměřené na léčbu duše a i těla. Ideální by bylo spolupracovat a bydlet i s muzikoterapeutem, dramaterapeutem apod...

Zkrátka propojovat umění a terapii, to nechť je jednou z hlavních náplní aktivit v domě za břehem.

Umění

Výtvarná tvorba, hudební koncerty, mini festivaly přes léto, Improvizované nebo imerzní divadlo, umělecké instalace a performance, to vše se časem může odehrávat Za Břehem.

Příroda

Výlety do přírody máme rádi a rádi je podnikneme s našimi hosty.

permakultura, kozy, slepice nebo třeba oslík, chceme aby se u nás měla zvířátka skvěle a žila s námi.

Společenství

Žádné oddělené byty, kde se jen pozdravíme na chodbě. Naopak, budeme usilovat o společné fungování, poznávání, pomáhání si, scházení se, konání aktivit, učení se od sebe navzájem. Kuchyň je pouze jedna, avšak dostatečně velká.

Zážitky

Jak již bylo naznačeno, chceme aby na centrum jezdili návštěvníci rádi, opakovaně a často. Chceme ať se zde nenudí, rozvijí se, léčí se, budou zde moct podpořit umělce, řemeslníka, bylinkáře.... No zkrátka s tímto je třeba před nastěhováním se Za Břeh počítat.

Rozvoj

Zahrada kolem domu by mohla umožnit vybudování menších chatek kolem domu, vedle ještě předěláme starý autobus na klubovnu, možností bude časem více a více pokud se nám bude dobře dařit.

Co tím chci říct? Tohle je teprve začátek, každý rok se chceme vyvíjet, rozvíjet, budovat.

otaznik

KDO JSME?

Pro více info lze každý nadpis rozkliknout

Jsme možná trošku volnomyšlenkáři, ale taky chceme ať jsou věci na místě udělány pořádně. Zkrátka a dobře vyvážení svobody a řádu! 

Rezervace prostoru pro skupiny

  • Samozřejmě, je možné si na víkend, či třeba týden zarezervovat celou halu, obě ložnice, nebo třeba atelier a dílnu, nebo dokonce vše z vyjmenovaného.
  • Doporučený příspěvek na chod společenství je individuální, idealně mezi 100 až 200 na osobu a noc.
  • Hala má 6x8 metrů a s klidem si v ní sedne či stoupne až kolem 20 lidí. Každá z ložnic pojme 5 lidí. Kapacitu na spaní máme ( Ložnice 1 - 5 lidí, ložnice 2 - 5 lidí, Hala - 10 lidí).
  • Aktivity možné dělat v Domě Za Břehem si vybíráme a nejsme zde prostorem pro každého a pro kohokoliv.

Formulář pro rezervaci prostoru Za Břehem

Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu
5 1 Volit
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
8 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Komentáře
Ukázat všechny komentáře
Marketa Burdova Bartkova
Marketa Burdova Bartkova
3 years ago

Prosím o zasílání aktualit,děkuji.přeji hodne zdaru,vypadá to pestre a živě😊jsem terapeut,třeba se někdy potkame.Marketa

ZUZANA
3 years ago

Dobry den, vypada to moc zajimave. Jsme vytvarnice, stalejsi bydleni bohuzel neni nyni realne, ale treba dvoutydenni pobyt vymenou za poradani kurzu kresby by me potesil. Zdravim a preji mnoho zdaru, nadherny projekt

Bau
Admin
Bau
3 years ago
Odpovědět  ZUZANA

Děkujeme, je možno domluvit jakmile bude možné se více scházet

Elisa Bochicchio
3 years ago

Hello, I?m Elisa from Italy and I don’t speak Czech, but I’ve seen this place and the project from a friend living in Brno and I would like to join it, for a period. Is there may a mail to which I can send some questions? thank you in advance 🙂

Miroslav Mikeš
3 years ago

Rád u Vás odehraji koncert…mohu u vás udělat šamanské semináře a seznámit Vás s metodou Návratu ztracené části duše…Některé psychogické náhledy jsou mi také velice blízké…Rád poznám Vaše společenství a Vaší komunitu. Přeji Vám hodně štěstí při realizaci Vašeho záměru.S pozdravem.Míra Mikeš

Darina Kaiprová
Darina Kaiprová
3 years ago

Dobrý den, dovolila jsem si Vám poslat mail…Darina

Aleš
Aleš
2 years ago

Krása…