Tato úvaha je tím, co mi přišlo shůry jako informace. Co mi přicházelo je současné a historické pojetí muže a ženy. Je to volný proud informací, nalaďte se a nechte se tímto proudem chvilku unášet. Zkuste nehodnotit, protože hodnocení ubírá na hloubce plynutí s těmito informacemi.

Text napsal Tom T.

Dnes, Píše se den 15.3. 2021, Stř. Evr. Času,

Jsem narazil na prazvláštní pravdu potvrzující prozatímní pravidlo, které se možná v průběhu dní, týdnů, věků i let bude měnit.

A je to, zaprvé:
Muž vybaven nevšedními schopnostmi, jako je síla a jako je smysl pro zodpovědnost, pořádek a čistotu. vnější i vnitřní.
Zatímco žena, zvíře je jemná, empatická dívka, která jedná pomocí citu, elegance a jasnozřivosti zvanou Intuice.
No a jelikož jsem kdysi tvrdil, že Muž je člověk, a žena je zvíře, tak to bylo právě proto, že muž je otec, člověk, který vnáší do života vždy řád, zatímco žena muže jemně poupraví, ať už zajede rukou do vlasů, anebo si všimne jeho chyby a ihned mu řekne: co? Co blázníš, jablka se nedávají do lednice, ale do špajzu!  😀 Takže veškerá smůla tak padne vždy na ženy.

Což je důvod, proč se ženy v dnešní době ubránily stereotypu a vzaly do svých rukou absolutně všechno. Tvrdý styl chůze, rychlé reakce na vše, naprosto neuvěřitelné oblasti jako jsou schopnosti neskutečně přeměňovat informace a řečnit, být manažerkami, Vedoucími zaměstnanci a jiné.

Ovšem muž se nenechá zmást a udrží vedoucí pozici alespoň doma.
Vždy nasadí hrdou tvář, když něco dělá. Vždy si připadá hrozně důležitě, a tak by to také mělo, být, vždyť usilovně přemýšlí nad tím co dělá a ještě si udržuje hrdý postoj. Muž je totiž ochránce. Od pravěku muž bojoval proti zvířatům a tím nad nimi vládl. měl nad nimi moc. A musel si to vyzkoušet, jak se takové zvíře zabíjí. Než by přemýšlel, šel do toho s vervou a zabil zvíře co nejrychleji, než ho stačilo napadnout.

Zatímco žena, byla v jeskyni, padl na ní mužův uřícený zážitek, musela se vyrovnat se smaragdem, když zvíře zpracovávala a trpěla u toho jako zvíře!!! A ženy zase trpí a mají emoce. Proto jsou ženy zvířata! Chovají se instinktivně, zatímco muž šel na vše logikou!!!

A instinkt který vynaložil při souboji se zvířetem byl silového charakteru buď já, anebo zvíře. logicky viděl to nejslabší místo zvířete a tam ho oštěpem bodl. využíval tak lidskou sílu a lidské poznání pohybu takto získaných myšlenek mu neustále vrtalo hlavou celý večer snil.... snil o tom, jak zvíře skolit příště.... snil o tom, jak to maso bude jíst... snil o tom, jak se bude dobře spát, protože viděl, že žena ho už připravuje.... muž tvořil myšlenky a tím jeho duše sílila na náboji.

Zatímco žena..... žena ta jen cítila pachy, musela překonat pocit, že je to nepříjemné, trénovala svou mysl, trpěla u toho, když muž přišel uřícený a byl plný vzteku i strachu, který musel překonávat a ona tohle všechno musel vidět a vydržet. Tomu muži už to ani nepřišlo a přesto, žena, která tohle nezná, ví, že je to nepřirozené, špatné, musela být mužovi oporou vytvářet zdání, a jakési stopy léčivého soucitu v sobě, aby muž nepřestal dýchat a mohl dál přemýšlet. kdo ví, třeba to byl nakonec on, kdo jí ukázal jak maso porcovat. To nejspíše dělali spolu. A to je právě věc, kterou sdílejí dodnes. A často se role převrátí....

Muži se sice chovají projevy jako kdyby byly zvířata, (hrubá řeč, destruktivní jednání s ryze racionálním přístup ke všemu)
Zatímco žena, zvíře je jemná, empatická dívka, která jedná pomocí citu, elegance a jasnozřivosti zvanou Intuice.

.....Ale vyvstává otázka: Proč je spousta mužů přecitlivělých a mají strach z cementu, rádi jedí sladké, chovají se něžně a spíše se ženou soucítí, než aby jí něco řekli....

Asi proto, že žijeme v civilizované době, a instinkty mužů a intuice je potlačená...

potřebujeme mosty... co mosty, spíše cestu jak instinkty a logiku v muži znovu objevit, jak ženě nastartovat intuici, její vnitřní mír a klid a schopnost ji předat muži.

A my tu jednu takto silně obdařenou ženu měli. Udělala z mužů zvířata tím, že jim podala učení o zastavení racionálního destruktivní myšlení.
A začaly se dít věci....
Naši muži pak byli svědky nového nazírání na svět a dostali pak zvířeti, (ženě) přístupné dary.
Jeden takovýto náš muž dokázal uklidnit děti dotekem, mluviti o prohlédnutí pokory bezdomovce a jeho následné záchrany poskytnutím mu dvou set korun a pomocí slov mu řekl ať si za to nekoupí jen cigarety, ale také jídlo takovým způsobem, že na cigarety zapomněl a chtěl jen do nemocnice na převaz ruky. No a on mu ještě nakukal, že se dostane zpátky do života, zpátky nahoru. Druhý zase říká, že když někoho komu chce pomoci obejme, rozbrečí se. A pak léčí jiné. Slyšeli jsem tohle někdy o ženě? Ne, že? Spíše se dobrodružství pouštějí muži.... ženy, cítí, ví, dá jakési zasvěcení.... a muž se probudí do snu....

Sen je neustále.... pokud sen vypneme, staneme se dospělými... a jde na nás únava, sedneme, si, pijeme kávu, sníme u televize.... ale zdravý člověk sní jen v noci, ne? No, my to tady takto nemám, my sníme všichni. o druhých, o sobě, přejeme si přání... o to je ono....

Vyslovil jsem, že žena Je Zvíře muž člověk.... proč, protože muž je moudřejší a zdatnější ve vícero věcech než žena, zatímco žena je nejlepší v citových záležitostech... třeba je i svůdkyně....

A tak se to stalo....

Vojta mluvil, já mluvil a ženy se smějí... ženy prostě jen dovádějí a blbnou a muži jsou v klidu, ti jen koukají, co se to děje. A tiše se smějí.... Ale ne, žena to doopravdy tak chce, tak kouká jako pejsek, když to má tak vrní jako kočka a když nemá co mít přistihne vás v nerozhodnutí kdy chce řvát a stydíte se, projede vás zlým pohledem jako krysa... muž prostě koná a žena se k tomu staví jako zvíře...
Ale zpátky k temnu, když jsme se bavili s Vojtou a Bau (Naše vedoucí) se smála....na vteřinku zaváhal a cítil, jak z žen jde vášeň a odráží se od mé rozvahy.... z toho vyplývá.... muž léčí zvířata, muž léčí ženu... její vášeň odrazí do vzduchu, žena najde klid a její smích je o to silnější...muž má další prostor pro plánování budoucnosti a snění.... muž sní, žena ho povzbuzuje... a muž, ten je hnací článek, navrhovatel, tvůrce a žena... žena je ten článek, který se stará, aby muž byl obdařen vášní či něhou a mohl rozmýšlet dále....
A to je důvod, proč je muž člověk, a žena zvíře. 😀

Pevně jsem však přesvědčen, že muži i ženy budou oba dosahovat stejných kvalit ve všem.... protože když jsou všichni děti, každý muž se chová jako zvíře a každá žena se chová jako člověk...

Uala! A máte zde vzorec třetího tisíciletí... věčně mladé dívky a věčně mladí chlapci, ještě že staří pantátové nám zůstali, abychom dokázali říct::: Tak to auto ti nepůjčím i kdybys mě nakolenou prosil, bohužel, tohle je součástí mojí duše, a když vidím jaký máš na noze kopyta, tak bys po těch pedálech šlapal jako po lopatě či rýči a já nechci ani díru v podlaze, ani urvanou nápravu, takže když zvážím tu kombinaci tvých dravých rysů, výrazu natěšenýho závodníka a lásky k mému automobilu, vychází mi rovnice: NE!

Hodně zdraví přátelé!!! Ať se vám vše vydaří! A jste dobrými muži, abyste zkrotili ty vaše zvířátka!

Jak by jste chtěli toto pojetí muže a ženy změnit? Nebo vesměs souhlasíte?

1 3 Hlasování
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Komentáře
Ukázat všechny komentáře
Tomáš
Tomáš
8 months ago

Esencialistická sračka, sorry not sorry.

Tomáš
Tomáš
8 months ago

Hmm, mažou se tady komentáře. Tak ještě jednou. Je to nesmysl, který nemá oporu ani v biologii, antropologii ani v psychologii, natož v neurovědě. Esencialistický přežitek.

Bau
Bau
7 months ago
Odpovědět  Tomáš

Komentáře se nemažou, pouze jsou moderovány a vulgarismy se neschvalují. Děkujeme za názor.

Alex
Alex
8 months ago

Něco jsem dokázal pochopit, ale přiznám se ne úplně vše.
Narážím hlavně na pojem “zvíře”. V něčem se mě propojil s termínem anima, se kterým jsem se setkal u Junga. Anima jako taková je spíše mužskou záležitostí. Jde o to, že abych mohl nalézt plnější obraz vztahu muže a ženy, je zapotřebí i vyjádření ženy. Takhle je to jen fragment nahlídnuté pravdy.
Takže v tomhle pojetí muže a ženy, nalézám spíš jen pojetí může.

Jinak zdravím Za Břeh

Alex